Bericht voor thuisblijvers 13 januari

,

door Johannes Kon

‘Licht, kind in mij, kijk uit mijn ogen of ergens al de wereld daagt, waar mensen waardig leven mogen en elk zijn naam in vrede draagt…’. Dit en andere liederen van Huub Oosterhuis hebben mij sedert 1979 erg geraakt. En dat doen ze nog steeds; zelfs op mijn laatste dag.

Ik noem dat jaartal, omdat toen in het vormingscentrum ’t Dackhues in Huissen de fundamenten werden gelegd voor de Basisgroep Arnhem.

Als co-founder naast Nelleke, Emmy en Maria Bouman –mijn latere schoonmoeder (ja, de weduwe van) -mocht ik de overgang naar pand ‘Parkstraat 35’ meemaken, de dociele lekengemeenschap van de Dominicaanse broederschap; werd uiteindelijk van hogerhand verboden.

Die Basisgroep Arnhem (1979 – 2001) vormde mijn entree in de Raad van Kerken Arnhem (we waren daar slechts “waarnemer”) en toch heb ik daar mijn ‘carrière’ mogen maken : secretaris, vice voorzitter, voorzitter.

Dus ja, ik ben schatplichtig aan het fenomeen oecumenische  Basisgroep toen (en nu – lid van de Basisgroep Baarn Soest).

Maar wel telkens het Licht zelf aan-  en uitdoen.